Згорнути
Помилка. Заповнені не всі обов’язкові поля
Йде відправлення
Ваша заявка успішно відправлена

Синці та набряки після блефаропластики – чи це нормально?

Популярність блефаропластики зростає з кожним роком. Але яких наслідків очікувати від операції? І чи закономірні вони?

Блефаропластика - одна з найбільш затребуваних пластичних операцій у світі. Сотні тисяч людей щорічно роблять пластику повік.

Коли операція позаду і всі післяопераційні накладки зняті, лікар дозволяє пацієнту поглянути в дзеркало. На жаль, замість помолоділого ясного вигляду в перші дні після блефаропластики пацієнт спостерігає синці і набряки навколо очей.

Не варто хвилюватися: синці та набряки після блефаропластики - цілком природне явище. Для того, щоб видалити надлишки шкіри і жиру, а також грижі в області повік, пластичний хірург робить два надрізи: на верхній повіці в шкірній складці, а також на нижній повіці - безпосередньо під лінією вій. Коли корекція повік завершена, на надрізи накладаються шви, знімати які не потрібно внаслідок їх самостійного розсмоктування.

Такий травмуючий тканини вплив викликає післяопераційний ефект «чорних окулярів» - очі оточують темні синці. Набряклість розташовується навколо очей і навіть опускається на щоки. Однак якщо пацієнт виконує всі рекомендації лікаря, синці проходять досить швидко – вже через 7-14 днів. Набряки ж тримаються довше - до тих пір, поки міцно не встановиться нова конфігурація тканин. Іноді процес триває більше місяця.

Якщо загоєння протікає нормально, через 3-4 дні після блефаропластики пацієнту дозволяють використовувати невелику кількість гіпоалергенної косметики для маскування слідів операції.

Реабілітація після блефаропластики

Для того, щоб шви гоїлися швидше, під час реабілітаційного періоду необхідно дотримуватися певних правил. Перерахуємо ці правила:

  • щоб повіки не затерпали, в той час, коли пацієнт лягатиме, його голова повинна бути піднята;
  • при болю і дискомфорті в очах необхідно приймати анестетики і закапувати очні краплі, прописані лікарем;
  • відмовитися від контактних лінз протягом 3-х днів (втім, окуляри носити можна);
  • застосовувати холодні компреси;
  • алкоголь після операції протипоказаний, а ось мінеральної води потрібно пити якомога більше;
  • уникати їжі, багатої натрієм (в основному це морепродукти, а також яйця);
  • обмежити читання, перегляд TV, перебування за комп'ютером – очі не потрібно «стомлювати»;
  • протягом місяця після блефаропластики пацієнту показаний щадний режим без фізичних перенавантажень, з якомога більш частим відпочинком;
  • очі слід захищати від сонця, вітру і пилу сонцезахисними окулярами.

Як правило, через два місяці після блефаропластики шви стають повністю непомітними, а ефект корекції повік максимально проявляється.