Мішки під очима, обвислі верхні повіки, зморшки не викликають приємних емоцій, а лише нагадують про швидкоплинність часу. Блефаропластика дозволяє зробити корекцію верхніх та нижніх повік, значно омолоджує пацієнта, робить людину більш привабливою та впевненою в собі.
Корегування контурів очей відбувається за рахунок видалення надлишку жирових накопичень та зайвої ділянки шкіри. Блефаропластика проводиться за наяності:
Протипоказаннями до блефаропластики виступають:
Як же я тепер собою задоволена! Звичайно, були мішки під очима і шкіра на повіках стала в'ялою і звисає, якщо решта місця на обличчі можна підтягнути без хірургічного втручання, але повіки ні. Зробила операцію по блефаропластиці і залишилася задоволена. Після операції були синці під очима і набряки, але коли вони пройшли – зовсім інша справа.
Від природи все життя мала розкосі і вузькі очі, хоча ніякої східної крові не маю. Завжди мріяла зробити очі нормальними. Дізналася про блефаропластику і вирішила зробити. Операція пролетіла непомітно, це зовсім не страшно і дає відмінний результат. Не бійтеся коригувати свої природні дефекти.
Блефаропластику зазвичай проводять у віці після 30-35 років (але за необхідності її роблять і у молодшому віці). Може бути використана місцева анестезія з транквілізаторами чи загальний наркоз в залежності від складності робіт і емоційного стану пацієнта. Тривалість операції складає приблизно 1-3 години. Після втручання пацієнт знаходиться під контролем лікарів перші кілька днів. Під час блефаропластики очне яблуко не зачіпається, тому операція вважається безпечною для зору.
На нижній повіці роблять розріз по краю вій (це дозволяє замаскувати сліди втручання). Хірург відокремлює шкіру від м´язів, жирової тканини, видаляє надлишки жиру, за необхідності урізає ослаблі м´язи та шкіру. При зашиванні використовують косметичні шви. Після операції накладають легку пов´язку на добу (вона попереджає появу набряку). В молодому віці роблять так звану транскон´юнктивальну блефаропластику (якщо є тільки надлишки жиру, а шкіра еластична та пружна). В такому випадку прокол робиться через кон´юнктиву зсередини повіки (це дозволяє уникнути розрізів на шкірі, зменшує період загоєння). При цьому форма та розріз очей не змінюються.
Мішки верхньої повіки видаляють шляхом висічення веретеноподібного шматка шкіри. Розріз робиться вздовж природньої складки з метою приховати сліди втручання. Іноді виконуються додаткові маніпуляції по вправленню слізної залози, підтягується круговий м´яз ока. Якщо коректування проводилося лише на верхніх повіках, пов´язку можна не накладати.
Шви накладають тоненькою хірургічною голкою, після процесу загоєння (за кілька тижнів) шрами стають не помітними. На 3-4-й день шви знімають. Набряк після блефаропластики та синці зникають приблизно через 2-3 тижні після втручання. Легку роботу можна виконувати вже через тиждень після блефаропластики. Починаючи з 11-го дня дозволяється робити легкий масаж повік. Протягом перших 6-ти тижнів слід захищати очі від сонця (носити окуляри з темними лінзами).
Якщо вас цікавить, скільки коштує блефаропластика на Україні, можна поцікавитися в декількох клініках і обрати найприйнятніший варіант. Зробити таку операцію для однієї зони (нижні чи верхні повіки) в середньому коштує 6 000-15 000 грн. Але треба розуміти, що ціна залежить і від складності робіт, і від досвіду професіонала, який проводить операцію, і від категорії закладу, куди звертається пацієнт. Для багатьох краще заплатити дорожче, щоб уникнути небажаних наслідків та побічних ефектів. Тут кожен обирає для себе, орієнтуючись на власні пріоритети.