Згорнути
Помилка. Заповнені не всі обов’язкові поля
Йде відправлення
Ваша заявка успішно відправлена

Отопластика

Отопластика: як зробити красиву форму вух. Різновиди отопластики, протипоказання до проведення. Порядок проведення операції та її вартість. Особливості реабілітаційного періоду.
Ми працюємо за цінами 2013 року. Переконайтеся самі
Тривалість процедури: 2-4 години
Рекомендована кількість процедур: 1
Період відновлення: 1-2 тижні

Отопластика — це нескладне хірургічне втручання, яке дозволяє усунути фізичні вади вух і, відповідно, комплекси, ними зумовлені. Операція допомагає надати вухам бажане природнє положення, змінити форму, відновити вушну раковину.

Кому показана отопластика, як проходить операція

Робити отопластику можна як дорослим, так і дітям (віком від 6 років). Основними показаннями до проведення даної операції виступають:

 • капловухість (відстовбурчені вуха);
 • вроджені (післятравматичні) вади вух;
 • рубці на вухах;
 • помітна асиметрія вух (більш ніж 3 мм);
 • мікротія (вада вушної раковини, коли зовнішнє вухо недорозвинене або взагалі відсутнє від народження);
 • дуже маленькі (великі) вуха;
 • розщеплені мочки вуха (наприклад, після зривання сережки);
 • всихання вуха з віком, зменшена мочка у людей похилого віку.

Взагалі вирізняють два види отопластики:

 • естетична (хірург змінює форму, розмір, положення вушної раковини);
 • реконструктивна (частково або повністю відновлюється вушна раковина після травм, опіків, або за наявністю аномалій розмитку).

В дитячому віці операція проводиться під загальним наркозом, а в дорослих та підлітків застосовується місцева анестезія. Перед проведенням корекції вух пацієнт має здати певні аналізи. Частіше операція проводиться амбулаторно: в той самий день людина може їхати додому.

Методи отопластики залежать від існуючої проблеми, розмірів вушної раковини, жорсткості хрящів. В більшості випадків лікар робить невеликий розріз позаду вуха з метою зміни форми хряща, моделює нову форму вуха. Фіксація відбувається внутрішніми швами. Зовнішньо накладаються косметичні шви. Сам рубець знаходиться з тильної сторони вушної раковини, тож він зовсім непомітен оточуючим. Тривалість операції зазвичай станосить від 40 хвилин до 2-х годин.

Відгуки про отопластику

Оля, 26 років

Не так давно я була «щасливим» власником випнутих вух. Ніяких кіс і хвостів, завжди розпущене волосся, і купа комплексів на додачу. Мама порадила зробити отопластику. Операція - страшне слово, але для мене вона виявилася порятунком. Хірург впорався з роботою за 2 години, потім довелося два тижні ходити з забинтованою головою і спати тільки на спині. Зате зараз я можу робити будь-яку зачіску!

Марина, 23 роки

У мене вуха випнуті з народження, причому ще і несиметрично. Оригінальності в зовнішність, це, звичайно, додає, але мені завжди хотілося краси, тому зважилася я на отопластику. Операція пройшла за 2 години, перший день було дуже боляче, прожила на таблетках. Але на другий день біль пройшов. Довелося пов'язку носити якийсь час, але зате зараз я себе почуваю відмінно, і вважаю себе красивою.

Отопластика: протипоказання

Серед протипоказань до отопластики відмічають:

 • вагітність, період лактації;
 • алергія на анестетики;
 • гострі запальні захворювання шкіри обличчя;
 • важкі порушення функції печінки, нирок.

Приблизна ціна отопластики

Багатьох цікавить, скільки коштує операція по корегуванню вух. Вартість отопластики на Україні коливається в залежності від регіону. Окрім того, кожна клініка має свою цінову позицію. Наприклад, у Києві середня ціна на подібну операцію складає 8 000-15 000 грн. на обидва вуха. Звичайно, на вартість впливає багато чинників, основним з яких виступає характер проблеми та метод її вирішення.

Як проходить реабілітаційний період після отопластики

Період реабілітації відносно легкий. Перші 7-10 днів після отопластики хворий повинен цілодобово знаходитись в еластичній пов´язці. Вона допомагає зафіксувати тканини в новому положенні в період загоєння. В більшості випадків пацієнти не відчувають болю, але іноді можуть знадобитися знеболюючі засоби (в аптеці їх можна придбати без рецепту). Після втручання можуть з´явитися набряки, синці, які помітні до 2-3 тижнів, а також тимчасова втрата чутливості. Шви знімають на сьомий день. За необхідності лікар порадить надівати на ніч еластичну пов´язку приблизно місяць часу.

До звичайного життя пацієнти повертаються приблизно через тиждень, але протягом першого місяця бажано обмежити фізичні навантаження. Остаточне загоєння відбівається протягом 6 тижнів. Через 3-4 місяці людина може побачити кінцевий варіант операційного втручання.

Ускладнення після отопластики наблюдаються доволі рідко. Операція дозволяє змінити форму вух накраще, значно поліпшити зовнішній вигляд обляччя загалом. Це допоможе людині позбутися комплексів, відчути себе більш привабливою, цікавою.

Фото «до» і «після»

Отопластика

Результати отопластики
Можливо, вас також зацікавить
Ендоскопічний ліфтинг — це найбільш ефективний спосіб виконати «підтяжку» нависаючих брів та інших ділянок шкіри, що втр...
Що стала вже звичною операція здатна виконати мрію багатьох - подарувати ідеальний ніс....