За цією красивою назвою ховаються знайомі багатьом висипання, так що розацеа інколи називають рожевими вуграми, рідше – «хворобою червоного носа» (через те, що через це захворювання червоніє велика частина обличчя, в тому числі і ніс). Вона частіше за все з’являється на обличчі жінок середнього та поважного віку (рідше – у чоловіків). Поява рожевих вугрів у жінок свідчить про швидке настання менопаузи.
Причини виникнення «хвороби червоного носа»
Щоб поставити діагноз розацеа, одного лишень зовнішнього вигляду обличчя пацієнта мало. Лікар повинен провести ретельний огляд шкіри, а в деяких випадках – дослідити стан судин і мікрофлору шкіри обличчя. Крім того, у пацієнта береться аналіз крові. Всі ці заходи пов’язані з тим, що висипання на обличчі може свідчити не тільки про хворобу розацеа, а й про інші захворювання, починаючи з акне і закінчуючи еритематозом.
Звернутися до спеціаліста слід у таких випадках:
Щоб раз і назавжди вилікувати розацеа, потрібно займатися не лише наслідками (тобто, висипанням), а й причинами цієї хвороби. Так, якщо, наприклад, розацеа пов’язана з порушенням шлунково-кишкового тракту, потрібна консультація гастроентеролога, а при проблемах із гормональними розладами — порада гінеколога-ендокринолога.
Лікування розацеа – це комплекс заходів (немедикаментозні, медикаментозні та хірургічні методи терапії). Наприклад, червоні плями розацеа на тілі можна вилікувати поєднанням дієтотерапії з косметичним доглядом. А судинні сіточки прибираються за допомогою лазера.
А головне — під час лікування пацієнт мусить дотримуватися певних вимог. Важливо не палити в цей час, утримуватися від вживання алкоголю. Дієта хворого на розацеа повністю виключає споживання гострої їжі, спецій, напоїв з кофеїном, а такою гарячих страв.
Як лікувати «хворобу червоного носа», коли народні та немедикаментозні засоби не допомагають? Залишається лазерна коагуляція. Вона вважається радикальним способом лікування розацеа.
Лазер здатен прибрати з обличчя пацієнта червоні плями, судинні «зірочки» та сітки. Його промінь склеює стінки судин, після чого через деякий час вони перестають бути видимими.
Важливо: таку процедуру можна проводити тільки в осінні та зимові місяці, коли активність сонячних променів мінімальна. Після лазерної процедури на пацієнта чекає період відновлення, під час якого потрібно ретельно доглядати за шкірою, щоб плями розацеа не повернулися.
Мені 26 років і більше двох років тому в мене з'явилася розацеа (поставив діагноз косметолог). Все починалося з плями на лобі, яке через пару місяців виросло і перейшло навіть на ліву щоку. Що я тільки не Спробувала і горманальні мазі і препарати від алергії все було марне. Мені допомогла мезотерапія в комплексі з озонотерапією. Лікар сказав, що у мене зміцнився клітинний імунітет і припинилося розвиток патогенних мікроорганізмів, які провокували розацеа.
Здрастуйте! У мене розацеа була 4 роки !! Навіть не уявляєте, скільки лікарів я пройшла до вас. На жаль, грамотний діагноз змогли поставити тільки у вас !!! Раніше дерматологи лікували мене від найсильнішої алергії, потім змушували сидіти на гормонах !! Я пережила кошмар !!! Спасибі вам, що змогли поставити правильний діагноз. Після озонотерапії та ваших препаратів практично все пройшло. Сильно зменшилися запальні реакції. Виявилося, що потрібна і дієта. Її я теж дотримуюся. Дякую!!!