Згорнути
Помилка. Заповнені не всі обов’язкові поля
Йде відправлення
Ваша заявка успішно відправлена

Розтяжки після схуднення - як боротися?

Ви досягли омріяних форм, а може, нарешті дізналися, що «при надії» - але зіткнулися з новою проблемою: з’явилися розтяжки? Як від них позбутися?

Якщо на шкірі з'явилися поодинокі смужки або цілі сіточки рожевого (іноді з фіолетовим відтінком) кольору, кажуть, що це - розтяжки. З часом розтяжки бліднуть, але стають відчутні на дотик. Дуже помітні розтяжки на засмаглому тілі - через відсутність меланіну їх не торкається засмага.

Чому з'являються розтяжки на тілі?

Розтяжки на поверхні шкіри - це прояв розривів у внутрішніх її шарах.

У повних людей зайві жирові відкладення локалізуються, як правило, у визначених місцях - на животі, стегнах або сідницях. Як наслідок, шкіра в цих місцях суттєво натягується. Те ж можна сказати і про вагітних жінок, у котрих за дуже короткий час збільшується живіт і (інколи) розмір грудей. Іноді шкірі не вистачає еластичності, щоб витримати натягнення протягом тривалого часу, і тоді у внутрішніх шарах відбуваються розриви.

Після схуднення (або пологів) ефект натягнення шкіри зникає, але розтяжки зберігаються. Розтяжки – це не захворювання, а лише недосконалість шкіри. Сучасна косметологія має в своєму розпорядженні достатньо процедур, які дозволяють їх позбутися.

Як боротися з розтяжками?

З розтяжками впоратися не так-то просто. Але комплексний підхід дозволить звести до мінімуму їх прояви.

Максимального ефекту дозволяють досягти косметологічні процедури.

 • Масаж і обгортання. Саме в такому поєднанні дані процедури максимально ефективні під час боротьби з розтяжками. Обгортання виводять шлаки, токсини і зайву рідину, а також забезпечують шкіру корисними мікроелементами. Масаж повертає шкірі тонус, еластичність і здоровий колір. Рекомендований курс: від 10-ти сеансів.
 • Мезотерапія. Зону розтяжок обколюють мезококтейлем за допомогою найтоншої голки при поверхневій анестезії. Активні компоненти мезококтейля, потрапляючи у внутрішні шари шкіри, працюють на поліпшення її зовнішнього вигляду, підвищення еластичності та пружності. Курс зазвичай становить 10-12 сеансів.
 • Хімічний пілінг. 6-10 процедур хімічного пілінгу дають подвійний ефект. По-перше, вирівнюється поверхня шкіри в зоні розтяжок шляхом поступового відлущування верхніх шарів. По-друге, повертається природний колір шкіри - розтяжки стають непомітні.
 • Лазерна шліфовка. Обробка розтяжок лазером є найбільш радикальним методом боротьби з цим недоліком шкіри. Лазер вирівнює шкіру та ініціює посилене вироблення свого колагену. Процедура комфортна для пацієнта, у разі необхідності застосовують поверхневі анестетики. Розтяжки робляться менш помітними після 2-3 сеансів. Максимальний ефект дає курс з 10-12 сеансів.
 • Профілактика появи розтяжок

  Появи розтяжок можна уникнути. Для цього слід вживати заходів, що дозволяють зберегти еластичність і пружність шкіри. Перерахуємо їх.

  1. Потрібно стежити за вагою, не поправлятися (особливо різко). А якщо це вже сталося, то худнути слід теж правильно - під наглядом лікаря, без стресу для організму.
  2. Вести активний спосіб життя: багато рухатися, займатися спортом, проводити вільний час на свіжому повітрі.
  3. Раціонально харчуватися. Віддавати перевагу корисним продуктам, не переїдати, дотримуватися режиму харчування.
  4. Пити достатню кількість води.
  5. Щодня зволожувати шкіру спеціальними засобами.
  6. Регулярно відвідувати косметолога, робити масаж та інші процедури для підтримки краси і молодості шкіри.