Більшість медиків не вважають целюліт хворобою, називаючи його просто дефектом шкіри. Однак поява виступів та впадин на шкірі стегон та живота, а також (рідше) – на ногах, руках і плечах, в наш час вважається дуже небажаною. Так що кожна жінка, запідозривши у себе перші ознаки «апельсинової шкірочки», тут же замислюється про те, як прибрати її, і якнайшвидше.
Деякий час вважалося, що це – частий «гість» на шкірі пухких жінок. Однак насправді від целлюліту страждають жінки будь-якої будови тіла і ваги. Найбільше – дівчата від 20 до 25 років, а також вагітні та молоді мами. Інколи він виникає і у підлітків. А от у представників сильної статі прояви целюліту практично не зустрічаються.
Основними причинами появи на шкірі целюліту можна назвати:
Перед початком боротьби з целюлітом важливо розібратися, як саме протікає у вас це захворювання. Так, виділяють чотири стадії, при кожній з яких рекомендується своя система лікування.
Основними способами можна назвати здорове харчування, рух, вибір правильного догляду за шкірою а також ваше бажання розпрощатися з целюлітом назавжди.
Сотні жінок покладають надії на антицелюлітний крем, однак багатьох він розчаровує. Справа в тому, що дійсно видимий ефект цей засіб може дати тільки при першій стадії захворювання. Якщо ж у вас друга чи третя, крем можна поєднувати з іншими методами лікування. До того ж, такий крем потрібно вміти підбирати, враховуючи правильний склад і використання.
Інші способи (антицелюлітні ванни, контрастний душ, заняття спортом) зручні тим, що їх можна проводити вдома. Хоча тим вони і небезпечні, адже, занадто швидко припинивши таке лікування, жінка вже через тиждень-другий може помітити, що целюліт повернувся.
Один з найкращих способів. Особливо це стосується шкіри на сідницях – доглядати за нею самостійно важко, до того ж, у домашніх умовах важко оцінити її стан. Головне – щоб масажем займався кваліфікований спеціаліст, адже неправильно проведена процедура може зашкодити нервовим закінченням, захованим у шкірі.
До речі, масажі бувають різними. На легших стадіях вам можуть запропонувати ручний масаж, а на 3 або 4 стадіях – апаратний. Останній активізує розщеплення жиру, поліпшує кровообіг, а також сприяє виведенню токсинів із організму.
Ця процедура робить шкіру пружною, помітно зменшує об’єми тіла, насичує тканини необхідними для обміну речовинами, а також стимулює кровообіг. «Рецептів» обгортань дуже багато. Для них використовують креми, грязі, глину, екстракти водоростей та наземних рослин, ефірні масла. До складу антицелюлітних засобів входять вітамінні комплекси (А, Е, С, Р, В5), екстракти зародків пшениці, а також кофеїн як тонізуючий елемент.
Так що, якщо масаж можна назвати навантаженням на шкіру, то обгортання – це релаксація для неї.
Важливо: якщо ви хочете дійсно швидких і якісних результатів, буде краще поєднати ці процедури, підходячи до лікування комплексно.
Лімфодренажний масаж допоміг мені позбутися невеликого целюліту і набряклості на ногах. Я працюю перукарем і доводиться постійно стояти, а це дуже важко ((Завжди боялася варикозу, тим більше що у мами він є і я так розумію це спадкове захворювання. Плюс робота впливає. Пресотерапію вибрала і як профілактику варикозу. Целюліт пропав, шкіра підтяглася. єдиний нюанс треба відходити курс сеансів. Від однієї процедури точно нічого не чекайте.
Насправді я абсолютно впевнена, що одним антицелюлітним масажем не можна обійтися, якщо целюліт дуже сильний. Я кілька разів ходила на ручний масаж, звичайно шкіра підтягується, але все одно цього мало. І навіть дієти не буде достатньо, адже апельсинова кірка є навіть у худеньких дівчат. Справитися з целюлітом допомогла озонотерапія. Коштує недешево, але результат того вартий. Пройшла курс озону і дуже задоволена результатом. Навіть вдалося схуднути!