Зморшками називаються борозни і складочки, котрі з часом виникають на шкірі людини. І, якщо про «прикрашене» такими віковими ознаками обличчя мужчини ще можна сказати «мудра, благородна старість», то жіноче обличчя, помережане сіточкою складок та «гусячими лапками», важко назвати красивим чи елегантним.
Спочатку вони з’являються на лобі, далі — від носа до підборіддя, після цього – у зовнішніх куточках очей, і нарешті, на шиї, переніссі, підборідді, а також верхній губі.
Їх класифікують як по причинах виникнення, так і по глибині.
За виникненням вони бувають: динамічні (це в першу чергу синонім мімічних з
моршок), статичні (вікові, а також набуті внаслідок паління, хвороб, навколишнього середовища) та комбіновані (поєднують ознаки двох попередніх видів).
По глибині їх поділяють на:
- поверхневі або епідермальні (дрібні, часто нагадують сіточку), - середньо-глибокі або дермальні, - глибокі (зморшки, які «прорізають» не лише верхні шари шкіри, а й підшкірно-жирову клітковину; в першу чергу це стосується носо-губних зон).Вважається, що цей «автограф» прожитих років виникає під очима, між бровами і на інших ділянках обличчя з приходом старості. Однак навіть молода людина може помітити у себе появу зморшок. Причини цьому — міміка, шкідливі звички, а також хвороби. Так що і в 20 років можуть з’явитися перші «гусячі лапки» навколо очей.
Шкіра біля очей — найтонша і найніжніша, так що недивно, що саме вона першою потрапляє «під удар». На неї йде постійне навантаження через те, що очі весь час моргають, так що шкіра рухається, а активних м’язів під нею немає, так що підтримувати її в тонусі нічому.
Тут виникають не тільки згадані «лапки», сіточка може покрити також і верхню та (або) нижню повіку. Важливо те, що зі старінням шкіри на різних ділянках очей боротися потрібно теж по-різному. В цьому вам допоможуть як апаратні процедури, так і косметика для очей (важливо, щоб вона була підібрано правильно). Але найкращий ефект дасть комплексний догляд.
Більшості жінок (а в деяких випадках – і чоловіків) не важливо, як вони виникли – важливіше, як позбутися зморшок. Сучасна косметологія з готовністю допомагає, пропонуючи велику кількість методів, які добре себе зарекомендували в усьому світі.
Щоб обличчя якомога довше залишалося молодим, а крихітні борозни, якщо вже і виникли, то не поспішали поглиблюватися, слід дотримуватися простих правил профілактики. В першу чергу, підібрати хороший засіб для догляду за шкірою (краще — професійний, зі зволожуючою дією). Далі — необхідно захищати шкіру від ультрафіолету, а також морозу і вітру. І нарешті, можна підібрати гімнастику для обличчя — але цього не слід робити без консультації косметолога, адже невірно підібрані вправи можуть призвести до появи мімічних зморшок. І звичайно ж, чим раніше ви попрощаєтеся з сигаретами, тим краще виглядатиме ваша шкіра.
У мене глибокі носогубні зморшки, що надають обличчю сумний вираз і як би опускають щоки вниз. Косметолог запропонувала контурну пластику. Ціна одного шприця гіалуронки мене, звичайно, вразила. Ін'єкції роблять без знеболення, але це терпимо. Шкіра після уколів виглядала як завжди, але через тиждень з'явився очевидний ефект. Не знаю, скільки протримається, але в салоні обіцяли мінімум півроку.
Ділюся враженням від термоліфтінга. З шкірою у мене проблем особливих немає, але овал обличчя вже не такий чіткий, та й невеликі зморшки з'явилися. Процедура приємна і насправді безболісна. Я проходила 8 сеансів. Шкіра дійсно підтяглася і розгладилася, невеликі зморшки пропали. Потім робила ще на живіт, але результату не побачила, так що буду обробляти тільки обличчя, перед відпусткою не завадить.